61 - 48

27/11/2019 19:30 Super League A 19/20 4 40'

Nestle1813131761
Mytilineos1010141448

Για την τέταρτη αγωνιστική της Super League η ομάδα της Nestle υποδέχθηκε την ομάδα της Mytilineos. Οι γηπεδούχοι που πήραν την νίκη με σκόρ 61-48 παρέμειναν αήττητοι στην πρώτη θέση του ομίλου.

Στη πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατα και με πολυφωνία στην επίθεση προηγήθηκαν 18-10.

Στην δεύτερη περίοδο η εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε σημαντικά και οι γηπεδούχοι συνέχισαν να προηγούνται παρόλο που δεν μπορούσαν να ανεβάσουν περισσότερο τη διαφορά. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 31-20.

Στο υπόλοιπο παιχνίδι οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα και στα μέσα του τελευταίου δεκαλέπτου η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 19 πόντους. Τελικα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μαζέψουν τη διαφορά και το τελικό σκόρ διαμορφώθηκε σε 61-48.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κοψιδάς με 20 (1) και Σελιτάς με 21 (2), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μπερδεμπές με 21 και Τσούτης που έκανε double double με 10 πόντους & 11 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Καλογριάς, Τηγάνης