28/11/2019 22:00 Commercial League B 19/20 4 40'

Kaizen Gaming 21616141965
Oracle152171962

Γήπεδο Ψυχικού
Κοντολέοντος 20, ΤΚ 154 52, Ψυχικό, Δήμος Φιλοθέης - Ψυχικού

Για την τέταρτη αγωνιστική του Α΄ομίλου της Commercial League Β η ομάδα της Stoiximan 2 υποδέχθηκε την ομάδα της Oracle. Σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπυ στη μεγαλύτερη διάρκεια του οι γηπεδούχοι κατάφεραν τελικά να κερδίσουν με σκόρ 65-62.

Στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με σκόρ 10-10. Στη συνέχεια της περιόδου το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο αλλά οι γηπεδούχοι στο τέλος της περιόδου προηγήθηκαν με σκόρ 16-15.

Στη δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες πέτυχαν 8 τρίποντα και οι φιλοξενούμενοι με πολυφωνία στην επίθεση κατάφεραν να προσπεράσουν στο σκόρ με 32-36.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι ισοφάρησαν στο 25΄σε 38-38 και με τον Τζίμα να πετυχαίνει 8 πόντους πήραν ένα μικρό προβάδισμα 46-43 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Όμως ο Ιωαννίδης με 2 τρίποντα ξαναδίνει προβάδισμα 54-55 στην Oracle με λιγότερο απο 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη του παιχνιδιού. Στο τέλος οι γηπεδούχοι με περισσότερες λύσεις στην επίθεση βρήκαν τρόπο να σκοράρουν και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 65-62.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Τζίμας με 27 (6), Δουβάρας με 11 και Καρανάτσιος με 11, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Ιωαννίδης με 18 (6) και Λιουδάκης με 16 πόντους αντίστοιχα. Ο Γκούσης με 11 (1) πόντους & 13 ριμπάουντ έκανε double double.

Διαιτητές: .,Γιακείμη, Ψύχας