46 - 52

02/12/2019 21:00 Super League A 19/20 5 40'

Frezyderm111291446
Deloitte1010171552

Για την πέμπτη αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League η ομάδα της FREZYDERM υποδέχθηκε την Deloitte που συνέχισε νικηφόρα με σκόρ 46-52 και παραμένει αήττητη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν man to man. Ο ρυθμός του αγώνα ήταν γρήγορος και το σκόρ στο 5΄ήταν 8-10. Οι γηπεδούχοι με τρίποντο του Μποτσάκου προηγήθηκαν και η περίοδος έληξε με σκόρ 11-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός του αγώνα παρέμεινε ο ίδιος. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν ένα μικρό προβάδισμα με τον Χαριτόπουλο να πρωταγωνιστεί και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 23-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκόρ 9-17 ισοφάρησαν και πέρασαν μπροστα. Η περίοδος έληξε με σκόρ 32-37.

Οι γηπεδούχοι στην τέταρτη περίοδο και ενώ απέμεναν 5΄για την λήξη, με 3 συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα ξαναπέρασαν μπροστά με σκόρ 43-42. Στα τελευταία 5 λεπτά όμως δεν κατάφεραν να πάρουν σκόρ παρά μόνο με ένα τρίποντου του Κουμουτσάκου και οι φιλοξενούμενοι που πέτυχαν 10 πόντους στην υπόλοιπη διάρκεια πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 46-52.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Χαριτόπουλος με 19 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Κόμνος με 12 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Τηγάνης, Βακάλης