09/12/2019 19:30 Shipping League 19/20 6 40'

MM Marine106181044
Argo Navis147151349

Ζηρίνειο
Leof. Kifisias 192, Kifisia 145 62, Greece

Για την έκτη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της MM Marine υποδέχθηκε την ομάδα της Argo Navis που πήρε την δεύτερη νίκη της με τελικό σκόρ 44-49.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ρυθμός του αγώνα ήταν γρήγορος, οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και το πρώτο πεντάλεπτο συμπληρώθηκε με σκόρ 8-9. Στο τέλος της πρώτης περιόδου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σκόρ 10-14 ενώ και στη δεύτερη περίοδο διατήρησαν το προβάδισμα με το ημίχρονο να λήγει 16-21.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι επέστρεψαν δυνατά και με ένα επιμέρους 13-6 πέρασαν μπροστά στο 25΄αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα. Οι φιλοξενούμενοι με τρίποντα των Κουτρούμπα και Δολιανίτη ξαναπέρασαν μπροστά και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 34-36.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκόρ χωρίς όμως να μπορέσουν να προσπεράσουν και 1:10 πρίν τη λήξη το σκόρ ήταν 43-45. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 44-49.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Πίππος με 19 (5) και Σαριδάκης με 8, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Δολιανίτης που έκανε double double με 11 (2) & 10 ριμπάουντ και Δεδεψίδης με 11 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ψύχας