13/12/2019 19:10 Shipping League 19/20 6 40'

Enesel67131137
Minerva Marine815101548

Εκπαιδευτήρια Γείτονα Βάρης
Vellas, Koropi 194 00, Greece

Για την έκτη αγωνιστική της Shipping League η ομάδας της Enesel υποδέχτηκε την ομάδα της Minerva που συνέχισε νικηφορά με τελικό σκόρ 37-48 και παραμένει μόνη – πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα ενώ στην επίθεση είχαν κακά ποσοστά και η περίοδος έληξε με σκόρ 6-8.

Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι με καλή απόδοση στην επίθεση και με ένα επιμέρους σκόρ 7-15 ανέβασαν τη διαφορά στο +10 και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκόρ 13-23.

Στο υπόλοιπο του μάτς οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν συνεχώς το προβάδισμα και παρόλη την μαχητικότητα τους οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στο σκόρ. Η Minerva πήρε το ρόζ φύλλο με 37-48.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Τσιάτσος με 14 (3), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Πλακομιχελάκης με 15 (3) και Μάμμας με 12 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Γεωργακίου