11/12/2019 22:00 Commercial League A 19/20 6 40'

Intersport2315221676
Apivita199161357

Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίων
Σάμου 21, Μαρούσι 151 26, Ελλάδα

Για την έκτη αγωνιστική του B΄ομίλου της Commercial League A η ομάδα της Intersport υποδέχθηκε την ομάδα της Apivita και πήρε ακόμα μια νίκη με τελικό σκόρ 76-57 με πρωταγωνιστές τους Μπέλλο με 27(2) και Πατάγια με 24(2) που πέτυχαν μαζί τους 51 από τους 76 πόντους της ομάδας τους. Απο τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Καρατζόλας που έκανε double double με 22 (2) πόντους και 10 ριμπάουντ.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκόρ με 7-11 αλλά ανέτρεψαν τη διαφορά και στο τέλος της περιόδου πέρασαν μπροστά με σκόρ 23-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν το ρυθμό της Intersport και έμειναν πίσω στο σκόρ. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 38-28.

Στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα οι γηπεδούχοι, με έξαιρεση το πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 76-57 παρότι αγωνίστηκαν με 6 παίχτες.

Διαιτητές: Ζιώγας, Ζώρης