13/12/2019 22:00 Super League A 19/20 6 40'

Frezyderm1423131363
Moore1422221472

Κλειστό Γήπεδο Λεωφόρου Αλεξάνδρας
Leof. Alexandras 160, Athina 115 21, Greece

Για την έκτη αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League η ομάδα της FREZYDERM υποδέχθηκε την Moore που συνέχισε νικηφόρα με σκόρ 63-72 και έφτασε τις 3 νίκες. Για ακόμα μία φορά ο Κοντοπυράκης, που έκανε double double με 20 πόντους & 18 ριμπάουντ ( 11 επιθετικά) ήταν εξαιρετικός.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν στο πρώτο πεντάλεπτο 7-8, man to man. Η περίοδος έληξε με τις ομάδες ισόπαλες με σκόρ 14-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός του αγώνα άνοιξε και στο πιο παραγωγικό δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με τον Χαριτόπουλο να πετυχαίνει 23 πόντους στο πρώτο ημίχρονο πήραν ένα μικρό προβάδισμα. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκόρ 37-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκόρ 13-22 πέρασαν μπροστα και πήραν και διαφορά. Η περίοδος έληξε με σκόρ 50-58

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι που αγωνίστηκαν με 6 παίχτες ξέμειναν από δυνάμεις και δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά. Oι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με σκόρ 63-72.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Χαριτόπουλος με 39 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους που είχαν 4 παίχτες να πετυχαίνουν διψήφιο αριθμό πόντων, ξεχώρισαν οι Κοντοπυράκης με 20 και Κολοκοτρώνης με 12 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Καρούσης