09/01/2020 19:00 Commercial League B 19/20 5 40'

Kaizen Gaming 241461741
Σ.Υ.Τ.Α.2716191981

Γήπεδο Ψυχικού
Κοντολέοντος 20, ΤΚ 154 52, Ψυχικό, Δήμος Φιλοθέης - Ψυχικού

Στον Αγώνα της 5ης Αγωνιστικής μεταξύ της Stoiximan 2 και του Σ.Υ.Τ.Α., οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 41-81.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης, στο επιθετικό κομμάτι επέλεξαν γρήγορες επιθέσεις, όμως ο ΣΥΤΑ μπήκε πιο δύνατα, με διαδοχικά κλεψιμματα και assist του Κοσμίδη Γ. και σκορ του Κοσμίδη Φ. πήρε προβάδισμα 3 κατοχών, με το σκορ να είναι 3-11 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι παίκτες της Stoiximan υπέπεσαν σε πολλά λάθη με αποτέλεσμα ο ΣΥΤΑ να τροφοδοτήσει αιφνιδιασμούς και να εκτοξεύσει την διαφορα΄σε 20+ πόντους, κλείνοντας την περίοδο με σκορ 4-27.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στοαγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, παρότι την συγκεκριμένη ημέρα υπήρχε διαφορά δυναμικότητος οι παίκτες της Stoiximan σίγουρα αδίκησαν και τους εαυτούς τους, με αποτέλεσμα η ομάδα του ΣΥΤΑ να κυριαρχήσει και στις δύο πλευρές του γηπέδου έως το τέλος παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Φασόλης, Τσουράπας