22/01/2020 20:00 Shipping League 19/20 8 40'

Arcadia161015647
DNV1313171659

Leof. Posidonos, Pireas 185 47, Greece

Για τον αγώνα της Shipping League, η ομάδα Arcadia υποδέχθηκε την ομάδα της DNV GL και η τελευταία πήρε τη νίκη με σκόρ 47-59.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης, έτρεξαν επιθετικά, και είχαν καλή επιθετική παραγωγή, ενώ το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 16-13.

Στη δεύτερη περίοδο οι άμυνες παρέμειναν ίδιες αλλά δεν κατάφεραν να σταματήσουν την επίθεση των αντιπάλων, το τέμπο παρέμεινε γρήγορο, καμμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 26-26.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν και πάλι γρήγορο ρυθμό, οι γηπεδούχοι έβγαλαν μεγάλη ενέργεια αμυντικά και στα ριμπάουντ και το 3ο Δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 41-43. Η εικόνα του μάτς δεν άλλαξε στην τελευταία περίοδο αλλά οι γηπεδούχοι άρχισαν να παρουσιάζουν σημάδια κόπωσης και υπέπεσαν σε πολλά λάθη, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους οι οποίοι διατήρησαν μία σταθερή διαφορά 3+ κατοχών και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 47-59.

Διαιτητές: Πρισιμιτζάκος, Κίτσιος