47 - 56

26/01/2020 18:30 Shipping League 19/20 8 40'

Tsakos Group81516847
Kyklades Maritime161319856

Για την όγδοη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της Tsakos υποδέχθηκε την ομάδα της Kyklades Maritime που πήρε τη νίκη με σκόρ 47-56.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σκόρ 6-9 ενώ με τους Σωτηρόπουλο και Κορωναίο ανέβασαν τη διαφορά. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 8-16.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους και μάλιστα επικράτησαν στο επιμέρους σκόρ της περιόδου (15-13) και μείωσαν τη διαφορά. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκόρ 23-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν ένα  σταθερό προβάδισμα 9 πόντων μέχρι τη λήξη και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 47-56.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Διαμάντης με 15 και Αθανασίου με 10, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Κορωναίος με 23(1) και Σωτηρόπουλος με 20 πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές:Αντωνιάδης, Αναγνώστου