49 - 40

19/01/2020 14:00 Commercial League A 19/20 7 40'

AVIN97201349
Calin Group159201340

Για τον Α’ ομίλο της Commercial League A η ομάδα της AVIN υποδέχθηκε την ομάδα της CALIN GROUP. Οι γηπεδούχοι που ήταν πίσω στο σκόρ, με εξαιρετική απόδοση και επιμέρους σκόρ 20-5 στο τρίτο δεκάλεπτο πήραν τη νίκη με τελικό σκόρ 49-40.

Στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης οι ομάδες ήταν ισόπαλες 5-5. Στη συνέχεια της περιόδου οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν ατομική άμυνα βρήκαν λύσεις στην επίθεση απέναντι στη άμυνα ζώνης της CALIN και πέρασαν μπροστά με σκόρ 9-15 ενώ διατήρησαν τα ηνία του μάτς και στο δεύτερο δεκάλεπτο. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 16-24.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι έφεραν τα πάνω – κάτω με ένα επιμέρους 20-5, με τον Μαργέτη να πετυχαίνει 13 πόντους και πέρασαν μπροστά με 7 πόντους. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 36-29. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν για να μειώσουν τη διαφορά και η AVIN πήρε το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 49-40.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μαργέτης που έκανε double double με 23 (1) & 16 ριμπάουντ ενώ απο τους φιλοξενούμενους ο Καραθανάσης με 9 (2) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Σελληνάς, Ψύχας