26/01/2020 18:30 Commercial League A 19/20 8 40'

Chronotechnica Dinosaurs239171766
Techpassion101513846

Κλειστό Γυμναστήριο Παλλήνης
Leof. Marathonos 7, Pallini 153 51, Greece

Για τον Α’ όμιλο της Commercial League A η ομάδα της Οutdoorshop.gr υποδέχθηκε την ομάδα της ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ και πήρε μια ακόμα νίκη με τελικό σκόρ 66-46, με εξαιρετική εμφάνιση του Μουρμούρη που έκανε double double με 25 πόντους & 17 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και οι γηπεδούχοι που ξεκίνησαν δυνατά προηγήθηκαν 13-4 ενω η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 23-10.

Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την παραγωγικότητα τους στην επίθεση αλλά και την άμυνα τους και μείωσαν τη διαφορά. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 33-25.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι βρήκαν ξανά ρυθμό ανέβασαν την διαφορά στους 10 στο ξεκίνημα και η τρίτη περίοδος έληξε με σκόρ 49-38. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά ξέφυγε και η Οutdoorshop.gr πήρε το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 66-46.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μουρμούρης με 25 και Φλίγκος με 13 ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Βρυώνης με 11 πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Ψύχας