32 - 42

31/01/2020 19:45 Commercial League A 19/20 7 0'

Techpassion10115632
Intralot81731442

Για τον Α’ όμιλο της Commercial League A η ομάδα της ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ υποδέχθηκε την ομάδα της INTRALOT που πήρε τη νίκη με σκόρ 32-42.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και στο πρώτο μισό οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σκόρ 2-5. Οι γηπεδούχοι που ευστόχησαν σε 2 τρίποντα με ένα επιμέρους 8-3 πήραν το προβάδισμα και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 10-8.

Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και μείωσαν στους -3 στο 15΄ενώ στο υπόλοιπο της περιόδου με ένα επιμέρους 3-9 πέρασαν μπροστά και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 21-25.

Στην τρίτη περίοδος η παραγωγικότητα των 2 ομάδων ήταν χαμηλή, με επιμέρους σκόρ 5-3 οι γηπεδούχοι πλησίασαν και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 26-28 ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την απόδοση τους στην επίθεση και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 32-42.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αλεβιζόπουλος με 12(2) και Κουτρουμάνος με 14 (2), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Μπιτάρ με 10 και Βογιατζής με 9 (3) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αγγελίδης