50 - 60

31/01/2020 21:00 Commercial League B 19/20 7 40'

Picture Crafts82117450
Accenture201491760

Για τον B’ όμιλο της Commercial League B η ομάδα της Picture Crafts υποδέχθηκε την ομάδα της Accenture που πήρε τη νίκη με σκόρ 50-60 με τον Παπάζογλου να κάνει double double με 17 (2) πόντους και 23 ριμπάουντ.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι έπαιξαν ζώνη 2-1-2 και οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν ατομική άμυνα. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα σερί 0-10 και προήγηθηκαν ενώ οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν στην επίθεση και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 8-20.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο, γύρισαν την άμυνα τους σε man to man και βρήκαν τους διαδρόμους προς το καλάθι. Με επιμέρους σκόρ 21-14 το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 29-34.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι όχι μόνο έμειναν κοντά στο σκόρ αλλά προηγήθηκαν με βολές του Νικολετσόπουλου. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκόρ 46-43. Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν. Με επιμέρους σκόρ 4-17 πήραν το ρόζ φύλλο με το τελικό 50-60.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παπάζογλου με 17 (2) και Νικολέτσος με 14 (2), ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Κλεφτογιάννης που έκανε και αυτός double double με 27 (1) και 10 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Σελληνάς