41 - 47

22/01/2020 21:30 Commercial League B 19/20 8 40'

betshop.gr101181241
Picture Crafts111813547

Για τον αγώνα της Commercial League Β, η ομάδα betshop.gr υποδέχθηκε την ομάδα της Picture Crafts και η τελευταία πήρε τη νίκη με σκόρ 41-47.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man to man, οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης, και οι δύο επέλεξαν σετ παιχνίδι επιθετικά, είχαν καλή επιθετική παραγωγή και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 10-11.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι γύρισαν και αυτοί σε ζώνη, τα ποσοστά και η επιθετική παραγωγή παρέμειναν καλά, το τέμπο πάλι αργό όμως η Picture Crafts με run 0-8, πήρε διαφορά και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 21-29.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να επιβάλλουν γρήγορο ρυθμό, οι γηπεδούχοι έβγαλαν μεγάλη ενέργεια αμυντικά και στα ριμπάουντ,αλλά κόλλησαν επιθετικά, δεν κατάφεραν να μειώσουν και το 3ο Δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 29-42. Η εικόνα του μάτς δεν άλλαξε στην τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν με run 10-2 στα τελευταία 5 λεπτά, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διατήρησαν διαφορά 2 τουλάχιστον κατοχών έως το τέλος και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 41-47.

Διαιτητές: Τσάτσης, Δελδήμος