23/01/2020 21:30 Commercial League B 19/20 8 40'

Σ.Υ.Τ.Α.191414956
Ogilvy84101436

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Στον αγώνα της 8ης αγωνιστικής μεταξύ του Σ.Υ.Τ.Α. και της Ogilvy, οι πρώτοι απέσπασε τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 56-36.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες σε άμυνα ζώνης ενώ παράλληλα επέλεξαν αργές και οργανωμένες επιθέσεις, αλλά με τους γηπεδούχους να ξεκινάνε καλύτερα με σκορ 13-4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι περιόρισαν επιθετικά τους αντιπάλους τους, όμως δεν κατάφεραν να αυξήσουν τη δική τους παραγωγή και είδαν την περιόδο να κλείνει με σκορ 19-8.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων με την Ogilvy να δείχνει διάθεση και μαχητικότητα μέχρι το τέλος αλλά παράλληλα να παρουσιάζει εμφανή σημάδια κόπωσης καθώς και τραυματισμών , σε αντίθεση με τους παίχτες του Σ.Υ.Τ.Α. οι οποίοι εκτόξευσαν από νωρίς στο δεύτερο δεκάλεπτο τη διαφορά σε 20 πόντους και διατηρώντας εώς το τέλος μια διαφορά ασφαλείας έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Μαρίνος, Γιακείμη