29/01/2020 22:00 Commercial League B 19/20 7 40'

betshop.gr414141446
ThinkDigital2017173387

Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίων
Σάμου 21, Μαρούσι 151 26, Ελλάδα

Για τον B’ όμιλο της Commercial League B η ομάδα της Βetshop.gr υποδέχθηκε την ομάδα της ThinkDigital Group που πήρε τη νίκη με το σκόρ 46-87 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης 2-1-2 και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ένα γρήγορο 0-10. Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν στο σκόράρισμα και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 4-20.

Στη συνέχεια του μάτς οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν, βελτιώθηκαν στην επίθεση και στην άμυνα και το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο αλλά δεν κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 18-37 και η τρίτη περίοδος με 32-54.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και με ένα επιμέρους 14-33 πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 46-87.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Κωνσταντινίδης που έκανε double double με 16 (2) πόντους & 10 ριμπάουντ, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Μάργαρης που έκανε double double με 14 (1) πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Μαυρίκιος με 36 και o Σαμπάτας με 19 (5) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Μακρής