57 - 54

19/02/2020 21:30 Commercial League B 19/20 10 40'

Μαυρογένης245171157
Picture Crafts712132254

Για τον B’ όμιλο της Commercial League B η ομάδα Μαυρογένης υποδέχθηκε την Picture Crafts και πήρε μια δύσκολη νίκη με σκόρ 57-54 παρότι προηγήθηκε και με 15 πόντους στο πρώτο ημίχρονο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με άμυνα ζώνης μπήκαν «φουριόζοι» στην επίθεση και με 4 εύστοχα σουτ τριών πόντων προηγήθηκαν με σκόρ 24-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μετά το κακό τους ξεκίνημα βελτίωσαν την απόδοσή τους κυρίως στην άμυνα και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά με ένα επιμέρους 5-12. Το πρώτο ημιχρόνο ολοκληρώθηκε με σκόρ 29-19.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κασαπάκης για την Μαυρογένης και ο Παπάζογλου για την Picture Crafts οδήγησαν το σκόρ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανεβάσουν ξανά τη διαφορά και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 46-32.

Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι έφεραν τα πάνω-κάτω και με ένα επιμέρους 5-16 κατέβασαν τη διαφορά στους -3 πέντε λεπτά πρίν τη λήξη του αγώνα, παρόλη την προσπάθεια τους όμως, δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν στο σκοράρισμα και οι γηπεδούχοι πήραν το ρόζ φύλλο με το τελικό 57-54.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κασαπάκης με 30 (2) και Μποτόζης που έκανε double double με 10 (1) πόντους & 10 ριμπάουντ, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Παπάζογλου που έκανε και αυτός double double με 17 (1) πόντους & 10 ριμπάουντ και Νικολετσόπουλος με 28 (3) πόντους, αντίστοιχα

Διαιτητές: Ζιώγας, Κούτσιος.