67 - 30

04/02/2024 18:30 Commercial League C 23/24 10 40'

Accenture1524141467
Boehringer0811050630

Ένα εύκολο Κυριακάτικο απόγευμα πέρασε η ομάδα της ACCENTURE απέναντι στην ομάδα της BOEHRINGER κερδίζοντας με 67-30 συνεχίζοντας την πορεία της προς τις πρώτες θέσεις της Commercial Laeague C. Η ομάδα της BOEHRINGER  ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη, αλλά με μόνο 7 παίκτες δεν μπορούσε να ελπίζει σε κάτι παραπάνω απέναντι στους σπουδαίους αντιπάλους της.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα φάνηκε η ανωτερότητα της ACCENTURE. Είχε περισσότερες λύσεις, περισσότερη ενέργεια και πιο καθαρό μυαλό από τους αντιπάλους της. Τα τρίποντα του Δερδενέ κράτησαν την BOEHRINGER κάπως κοντά στο σκορ για το 15-8 του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ACCENTURE ανέβασε την απόδοση της στο επιθετικό κομμάτι, σκόραρε 24 πόντους και εκτόξευσε τη διαφορά σε πολύ μεγάλα ύψη (39-19), με την BOEHRINGER να συνεχίζει να σκοράρει από την περιφέρεια αλλά να μην μπορεί να ανταπεξέλθει στο αμυντικό της κομμάτι.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της BOEHRINGER να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της ACCENTURE να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα και να αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά.

Κορυφαίος του αγώνα ο Σπανίδης με 29 πόντους και 13 ριμπάουντ, σε μια απολαυστική εμφάνιση. Ο Πολυχρονόπουλος με 14 ακολούθησε. για τους νικητές οι  Σωτηρόπουλος,  Ζαχαρόπουλος και Κούρταλης, προσπάθησαν οι Παρασκευόπουλος και Καπώνης για τους ηττημένους. Σωτηριάδης και Δερδενές οι καλύτεροι της BOEHRINGER.

Η Διοργάνωση εύχεται περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον άτυχο Σταγιάνο Κωνσταντίνο που τραυματίστηκε στον ώμο στη διάρκεια του αγώνα. Γρήγορα και πάλι στους αγωνιστικούς χώρους.

Κοψάλης Κωνσταντίνος (Παίκτης Accenture)