50 - 72

18/11/2023 15:00 Commercial League C 23/24 1 40'

Boehringer1515101050
Accenture1717172172

Στον Αγώνα της 1ης Αγωνιστικής μεταξύ της Boehringer και της Accenture, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 50-72.

Στο 1ο Δεκάλεπτο από την αρχή και οι δύο ομάδες μπήκαν με ενέργεια στο παρκέ και επέλεξαν γρήγορες επιθέσεις αλλά τα ποσοστά ήταν σχετικά χαμηλά και το σκορ 3-8 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια παρόλα αυτά τα ποσοστά βελτιώθηκαν, η Boehringer αντέδρασε και μείωσε την διαφορά, με τους δύο αντιπάλους να μένουν κοντά και την περίοδο να κλείνει με σκορ 15-17.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το τέμπο του αγώνα παρέμεινε γρήγορο με απόπειρες αιφιδιασμών και από τις δύο πλευρές αλλά την Accenture να ευνοείται από αυτό και με 5 σερί πόντους του Σπανίδη Λ. πήρε διψήφια διαφορά 19-29 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με πρωταγωνιστή τον Δερδενέ Ρ. έκαναν το δικό τους run και μείωσαν σε 30-34 στο τέλος του ημιχρόνου. …

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Boehringer να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να επιβάλουν το παιχνίδι τους και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Accenture να έχουν πολυπρόσωπη επιθετική παραγωγή και διατηρώντας μία σταθερή διψήφια διαφορά ασφαλείας από το 5ο λεπτό του 3ου Δεκαλέπτου πήραν τελικά την Νίκη.