50 - 36

10/01/2020 21:00 Commercial League A 19/20 2 40'

Apivita141716350
Upstream8811936

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της Apivita και της Upstream, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 50-36.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man to man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι επέλεξαν γρήγορες επιθέσεις, η Apivita με καλάθια του Μπίσκου Π. και assist του Πέππα Ε. πήρε το προβάδισμα και το σκορ ήταν 10-2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια η Upstream με αιχμή τον Τόγκα Γ. βρήκε τα πατήματα της, βελτιώθηκε αισθητά και μείωσε σε 14-8 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο Δεκάλεπτο παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ευνοούνται από το γρήγορο τέμπο, επωφελήθηκαν από τα πολλά αβίαστα λάθη των αντιπάλων τους ενώ ταυτόχρονα ζεστάθηκαν και από την γραμμή των 3 πόντων, με αποτέλεσμα να κυριαρχήσουν (κάνοντας ένα συνολικό run 17-6) και το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 31-16.

Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι στο αγωνισιτκό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Upstream να δείχνουν μαχητικότητα και διάθεση έως το τέλος (κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της τελευταίας περιόδου) αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να μειώσουν κάτω από 10 πόντους και τους παίκτες της Apivita να έχουν τον έλεγχο του αγώνα με αποτέλεσμα να διατηρήσουν μία διαφορά ασφαλείας και να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Θεονάς, Διολάτζης