24/02/2020 21:00 Shipping League 19/20 11 40'

Team1234OTT
Argo Navis9141213755
Arcadia15101013351

Leof. Posidonos, Pireas 185 47, Greece

Για την Shipping League η ομάδα της Argo Navis υποδέχθηκε την ομάδα της Arcadia και πέτυχε μια μεγάλη νίκη στην παράταση με σκόρ 55-51, με τους Δολιανίτη ( 17(2) πόντοι & 10 ριμπάουντ ) και Αλευρόπουλο ( 13(1) πόντοι & 10 ριμπάουντ ) να πετυχαίνουν double double.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ένα γρήγορο 0-6 ενώ με τον Μπάλλα να πετυχαίνει 9 πόντους διατήρησαν το προβάδισμα και η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 9-15.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοση τους και μείωσαν σε 17-19 ενώ με 7 πόντους του Μήτρου παρέμειναν κοντά στο σκόρ και το πρώτο ημίχρονο έληξε 23-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι το 25΄ ( 27-32 ) αλλά με ένα σερί 8-3 η Argo Navis ισοφάρρησε και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 35-35.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι ομάδες ήταν κοντά στο σκόρ ενώ στη λήξη της κανονικής διάρκειας το σκόρ ήταν ισόπαλο 48-48.

Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι έπαθαν επιθετικό black out και οι γηπεδούχοι πήραν το ρόζ φύλλο με σκόρ 55-51.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αλευρόπουλος με 13 (1), Δολιανίτης με 17 (2) και Μήτρος με 19 (1) ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Μπάλλας που έκανε double double με 13 (3) πόντους και 15 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Γαρίνη, Ανδρεόπουλος