25/02/2024 18:30 Commercial League C 23/24 15 40'

AVIN1810151154
Cordia309081333

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Μια εύκολη νίκη  πέτυχε  η ομάδα της AVIN επί της ομάδας της CORDIA με το τελικό 54-33 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις. Η AVIN με ρεκόρ 7-2 φαίνεται να έχει κλειδώσει  την είσοδο της στην τετράδα της Commercial League C και συνεχίζει να κυνηγάει την κορυφή! Ξ CORDIA ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη με την AVIN να παίρνει μεγάλη διαφορά στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο (18-3)  χάρη στην καλή της άμυνα, την υπομονή της και τον πλουραλισμό της στην επίθεση. Παρά την παρουσία μόνο 6 παικτών η AVIN είχε την ποιότητα να μην απειληθεί σε κανένα σημείο από την αντίπαλο της.  Η CORDIA έκανε φιλότιμες προσπάθειες να φανεί ανταγωνιστική, μετά το κακό της πρώτο δεκάλεπτο βρήκε ρυθμό και είχε καλύτερες επιθετικές επιλογές, αλλά σε κανένα σημείο δε φάνηκε απειλητική.

Ο Σχινάς κορυφαίος για την AVIN, με 19 πόντους και 6 ριμπάουντ. Λύρος, Ξανθόπουλος και Ιατρόπουλος ακολούθησαν. Παναγόπολους και Σάμιος οι καλύτεροι για την CORDIA.