37 - 59

17/12/2018 22:10 Commercial League B 18/19 8 40'

betshop.gr11108837
OTE Cosmote 21810211059

Στον Αγώνα της 8ης Αγωνιστικής μεταξύ της BETSHOP.GR και του OTE COSMOTE 2, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 37 – 59.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο μπήκαν ζεστές στο παρκέ, με τον OTE COSMOTE 2 να σημαδεύει από νωρίς το ζωγραφιστό των αντιπάλων αλλά η BETSHOP.GR έμεινε κοντά και το σκορ ήταν 7 – 10 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου ο Κωντσαντινίδης Ι. συνέχισε να κουβαλάρι επιθετικά την ομάδα του αλλά ο ΟΤΕ με πιο ομαδικό μπάσκετ και πολυπρόσωπη επιθετική παραγωγή κατάφερε κυρίως με καλάθια σε αιφνιδιασμούς να πάρει προβάδισμα 3 κατοχών, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 18 – 11.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες του OTE COSMOTE 2 να διατηρούν διαφορά σε 2 – 3 κατοχών στην 2η περίοδο (η οποία έκλεισε με σκορ 21 – 28) αλλά στην συνέχεια το προβάδισμα άρχισε να διευρύνεται στους 10+ πόντους από νωρίς στην 3η περίοδο (η οποία έκλεισε με σκορ 29 – 49) και τους παίκτες της BETSHOP.GR να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να βρουν συστηματικές επιθετικές λύσεις ή να κερδίσουν το σκορ κάποιας από τις επιμέρους περιόδους, με αποτέλεσμα η ομάδα του OTE COSMOTE 2 να πάρει τελικά μία άνετη Νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κωντσαντινίδης Ι. με 16 (2) και Καραγιαννίδης Ι. με 9 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Δακούτρος Ι. με 17 και Λεμονιάς Ε. με 14 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Μπούκας Α., Λαζαρίδης Κ.

Καραγιαννίδης Ιωάννης (Αρχηγός BETSHOP.GR)