35 - 71

14/11/2022 20:30 Group B 22/23 3 40'

Cepal9127735
Entersoft1814201971

Στον Αγώνα της 3ης αγωνιστικής μεταξύ της Cepal και της Entersoft οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 35-71.

Στην αρχή του αγώνα, οι παίκτες και των 2 πλευρών επέλεξαν άμυνα man to man για να ανταποκριθούν στο γρήγορο τέμπο του αγώνα. Οι ομάδες ήταν ισορροπημένες στο σκορ μεταξύ τους το οποίο ήταν  4-5 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι αντιμετωπίζουν προβλήματα παραγωγικότητας  αφού οι γηπεδούχοι έμειναν χωρίς σκορ επί 3 λεπτά με την περίοδο να κλείνει με σκορ 9-18.

Στο 2ο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι άλλαξαν την άμυνα τους σε ζώνη. Αυτό φάνηκε ότι περιόρισε το ρυθμό που το παθητικό τους  αυξανόταν χωρίς όμως να καταφέρουν να μειώσουν τη διαφορά  και το σκορ ήταν  15-24 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι φιλοξενούμενοι με καλή κυκλοφορία της μπάλας  συνέχισαν να βρίσκουν σκορ και να συνεχίζουν την κυριαρχία τους με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 21-32.

Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, οι ομάδες συνέχισαν να παίζουν με γρήγορο ρυθμό που έδειξε πως οι φιλοξενούμενοι ευνοούνταν και αύξαναν την υπέρ τους διαφορά και το σκορ ήταν  24-39 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι παίκτες της Entersoft με κλεψίματα και αιφνιδιασμούς κράτησαν εύκολα την διαφορά έχοντας παράσταση νίκης για τον αγώνα με την περίοδο να κλείνει με σκορ 28-52.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, δεν υπήρχε κάτι ιδιαίτερο να διεκδικηθεί από την κάθε πλευρά που οδήγησε στην χαλάρωση των παικτών και την απελευθέρωση του σκορ που διαμορφώθηκε σε 31-62 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία  λεπτά του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι σε άμυνα και επίθεση έπαιξαν με διάθεση που έδειξε τη θέληση τους να απολαύσουν τον αγώνα, παίρνοντας το ροζ φύλλο με σκορ 35-71.