15/05/2024 22:00 Commercial League C 23/24 4 40'

Cordia9671436
Cosmote e-Value1115121250

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Μια σχετικά εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα της COSMOTE E-VALUE με 34-50 επί της ομάδας της CORDIA σε εξ αναβολής αγώνα της τέταρτης αγωνιστικής της Commercial League C. Έτσι με ρεκόρ 8-4 η COSMOTE E-VALUE συνεχίζει να κυνηγάει την είσοδο της στην τετράδα, ενώ η CORDIA με ρεκόρ 1-10 συνεχίζει να μαζεύει εμπειρίες από τη φετινή συμμετοχή της στο πρωτάθλημα.

Με γρήγορο τέμπο, πολλά άστοχα σουτ και χαμηλό σκορ ξεκίνησαν και οι δύο ομάδες τον αγώνα, επηρεασμένες σαφέστατα από την διακοπή του πρωταθλήματος. Το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια και τα τρίποντα των Μαυράκη και Ζωγραφάκη έφεραν στο +2την ομάδα της COSMOTE E-VALUE  (9-11).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η COSMOTE E-VALUE κατάφερε να βρει καλύτερο ρυθμό στην επίθεση της αυξάνοντας λίγο τη διαφορά (11-17). Η CORDIA με τρίποντο του Μήσσια προσωρινά κρατήθηκε κοντά στο σκορ, όμως η αστοχία της έδωσε την ευκαιρία στην COSMOTE E-VALUE να πάει στο ημίχρονο στο +11 (15-26).

Η κυριαρχία της COSMOTE E-VALUE συνεχίστηκε και στο τρίτο δεκάλεπτο. Η άμυνα της και πάλι έκανε τη διαφορά, με την CORDIA να συνεχίζει να έχει επιθετική δυστοκία. Η διαφορά έφτασε στο +16 (22-38) με το τέταρτο δεκάλεπτο να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα. Οι παίκτες της CORDIA δεν εγκατέλειψαν τη μάχη, βελτιώθηκαν επιθετικά, όμως η COSMOTE E-VALUE δεν απειλήθηκε κατακτώντας δίκαια τη νίκη.

Μαυράκης και Ζωγραφάκης οι κορυφαίοι των νικητών, ο Μήσσιας καλύτερος για την CORDIA.