18 - 67

07/12/2023 21:15 Shipping League B 23/24 5 40'

Costamare756018
Enesel218201867

Μια πολύ εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα της ENESEL επί της ομάδας της COSTAMARE με το τελικό 18-67 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη με την COSTAMARE να μένει κοντά στο σκορ μόνο για 5 λεπτά, όντας μάλιστα μπροστά με 7-6, όμως στη συνέχεια η αήττητη ομάδα της ENESEL πάτησε το γκάζι, έσφιξε την άμυνα, έκανε ένα σερί 0-15 και πήρε ολοκληρωτικά τα ηνία του αγώνα (7-21 το δεκάλεπτο).

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της COSTAMARE  να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της ENESEL να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα και να αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά.

Κορυφαίος του αγώνα ο ασταμάτητος Τσιάτσιος με 29 πόντους, εκπληκτικός ο Λάιος με 20 πόντους και 16 ριμπάουντ. Ο Παγκάκης καλύτερος της COSTAMARE.

Μιχαηλίδης Aθανάσιος (Παίκτης Costamare)