41 - 58

07/12/2019 17:00 Shipping League 19/20 5 40'

Danaos41513941
Angelicoussis Group1118171258

Για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Shipping League, η ομάδα της DANAOS υποδέχθηκε την ομάδα της MARAN. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν από το πρώτο δεκάλεπτο να πάρουν διαφορά και να επικρατήσουν άνετα με τελικό σκόρ 41-58.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι φιλοξενούμενοι man to man. Η Maran με 7 πόντους του Παπαϊωάννου προηγήθηκε με σκόρ 4-11 στην λήξη της περιόδου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο παραγωγικό με επιμέρους σκόρ 15-18. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά στους 11 πόντους παρά τα 3 εύστοχα σουτ τριών πόντων του Χαρίτου και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 19-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κράτησαν την επάφη τους με το σκόρ μέχρι το 25΄με 27-38 αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο και συνέχιζαν να ανεβάζουν τη διαφορά. Με τελικό σκόρ 41-58 η Maran πήρε ένα ακόμη ρόζ φύλλο.

Η διοργάνωση εύχεται περαστικά στον Κορακίδη που τραυματίστηκε.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κορακίδης που έκανε double double με 11(1) πόντους & 12 ριμπάουντ και Χαρίτος με 9 (3), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μωυσόγλου με 13 (2) και Παπαϊωάννου με 21 (1) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ιασωνίδης, Αμπελίδης