15/12/2019 21:15 Shipping League 19/20 6 40'

EastMed219201464
Danaos10107633

Οδυσσέας Παπαδόπουλος Γλυφάδα
Al. Panagouli 13, Glifada 166 75, Greece

Για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Shipping League, η EastMed υποδέχθηκε την ομάδα της Danaos. Οι γηπεδούχοι δεν δυσκολεύτηκαν και πήραν μια νίκη ακόμα με σκόρ 64-33.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά σε άμυνα και επίθεση ενώ οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν στο σκοράρισμα. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 21-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έπαθαν μπλάκ-άουτ στην επίθεση αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να μειώσουν τη διαφορά και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 30-20.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να είναι και πάλι παραγωγικοί στην επίθεση και ανέβασαν τη διαφορά ακόμα περισσότερο παρά τη μαχητικότητα των φιλοξενούμενων και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 64-33.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Χρυσάγης με 24 (3), Χρήστου με 11 και Οικονομίδης με 11 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους η Νίκα με 11 πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Γαρίνης, Αυγερινός