48 - 77

28/11/2023 20:30 Commercial League A 23/24 4 40'

Easy Education97112148
Eurobank2223191377

Στον Αγώνα της 4ης Αγωνιστικής μεταξύ της Easy Education και της Eurobank οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 48-77.

Στο 1ο Δεκάλεπτο η ομάδα της Eurobank μπήκε πιο δυνατά στο παρκέ, και με συνεχόμενα τριποντα πήρε κεφάλι στο σκορ απο νωρίς (5-11). Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, χωρίς ωστόσο να είναι αρκετά εύστοχοι και η περίοδος έκλεισε με σκορ 9-22.

Στο 2ο Δεκάλεπτο  το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο, με την ομάδα της Easy Education να βρίσκει κάποιες λύσεις στην άμυνα, χωρίς ωστόσο να μπορεί να περιορίσει τους φιλοξενουμένους, που με πρωταγωνιστές τους Μυλωνά Ν. και Μπιλικαϊδη Β. κατάφεραν να σημειώσουν αναπάντητους σερί πόντους, και το ημίχρονο να κλέινει με σκορ 16-45 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να δείχνουν μαχητικότητα και διάθεση, και να βρίσκουν κάποιες λύσεις κυρίως με τους Γκατζηρούλης Σ. και Νικολουδάκης Ι., αλλά χωρίς να καταφέρουν να μειώσουν, με αποτέλεσμα να δουν τους αντιπάλους τους να διατηρούν μια σταθερή διαφορά 15+ πόντων και να φεύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.