50 - 39

08/03/2024 20:00 Commercial League B 23/24 13 40'

Elpen16208650
Intralot1569939

Μια πολύ σημαντική βαθμολογική νίκη στο κυνήγι της είσοδος στην τετράδα πέτυχε η ομάδα της ELPEN με 50-39 επί της ομάδας της INTRALOT, βελτιώνοντας το ρεκόρ της σε 4-5 με την INTRALOT να πέφτει στο 4-6.

Πολύ δυνατά ξεκίνησαν τον αγώνα και οι δύο με υψηλό ρυθμό και αρκετά τρίποντα. Το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια με την ELPEN να παίρνει το ελάχιστο προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με 16-15.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν το πιο καθοριστικό του αγώνα, με την ELPEN να κυριαρχεί σε άμυνα και επίθεση. Οι παίκτες της πέτυχαν 3 τρίποντα, παίξανε καταπληκτική άμυνα δεχόμενοι μόλις 6 πόντους με την INTRALOT να είναι ιδιαίτερα άστοχοι και με το επιμέρους 20-6 έφεραν τη διαφορά στο +15 (36-21) στο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο και τις δύο ομάδες να είναι τρομερά άστοχες, με το επιμέρους σκορ να είναι στο πολύ φτωχό για την ποιότητα και των δύο ομάδων 14-18. Η εξέλιξη του αγώνα ευνόησε την ομάδα της ELPEN που, παρά την αστοχία της, δεν απειλήθηκε κατακτώντας τελικά μια νίκη χωρίς αγωνία.

Ο Κοσκινάς καλύτερος για τους νικητές, με τους Χάλαρη και Λουκίδη να ακολουθούν. Χουλιαρόπουλος και Ντελαλής καλύτεροι για την INTRALOT.