60 - 30

25/11/2023 19:30 Commercial League B 23/24 3 40'

etraveli group1415121960
Real Consulting SA4911630

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της etraveli group και της Real Consulting SA, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 60-30.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις όμως δεν μπήκαν με καλά πατήματα, έμειναν χωρίς καλάθι για 2′ αλλά κάπου εκεί οι γηπεδούχοι ζεστάθηκαν και με ένα run πήραν το προβάδισμα με σκορ 9-0 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου ο ρυθμός του αγώνα ανέβηκε αλλά οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να μην βρίσκουν καθαρές τελικές επιλογές με αποτέλεσμα να δουν την περίοδο να κλείνει με σκορ 14-4.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Real Consulting να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της E-TRAVEL να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Αμαργιανός Παναγιώτης (Αρχηγός E-TRAVEL)

Μπόμπορης Χρήστος (Παίκτης Real Consulting)