17/12/2019 21:15 Super League A 19/20 5 40'

FlexFin141111151162
Moore131711101465

Κλειστό Αγ. Αναργύρων
Geor. Papandreou 36-38, Agii Anargiri 135 62, Greece

Για τον Β’ ομίλο της Super League η ομάδα της FlexFin υποδέχθηκε την Moore που συνέχισε νικηφόρα επικρατώντας στην παράταση με σκόρ 62-65.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σκόρ 14-13 αλλά οι φιλοξενούμενοι με πολύ καλή άμυνα και καλή απόδοση στην επίθεση, με 8 συνεχόμενους  πόντους του Χαραλαμπίδη πήραν προβάδισμα στη δεύτερη περίοδο. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 25-30.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα και μάλιστα 5 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ήταν μπροστά με 7 πόντους (42-49). Στα λεπτά που απέμεναν οι γηπεδούχοι ισοφάρησαν 49-49 ενώ στη λήξη της κανονικής διάρκειας ο Πασαλής με εύστοχο δίποντο ισοφάρησε σε 51-51 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Στην παράταση οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκόρ παρόλο που οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν ένα μικρό προβάδισμα συνεχώς και με 2 εύστοχες βολές ο Ζελάγια διαμόρφωσε το τελικό 62-65.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μπερτσάτος με 14 και Φακίρης με 11 (2) πόντους, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Χαραλαμπίδης με 22, ο Κολοκοτρώνης που έκανε double double με 15 πόντους & 11 ριμπάουντ, ενώ ο Κοντοπυράκης μάζεψε 25! ριμπάουντ.

Διαιτητές: Στρέμπας, Παπαδόπουλος