65 - 59

23/05/2018 22:00 Play Off Minor Super League 17/18 40'

Frezyderm1116221665
Intersport1715111659

Στον Αγώνα μεταξϋ της FREZYDERM και της INTERSPORT, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 65 – 59.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2 – 3. Στο επιθετικό κομμάτι η INTERSPORT μπήκε ζεστή από την αρχή και με 2 σερί τρίποντα πήρε διαφορά 2 κατοχών, με το παιχνίδι σε γρήγορο ρυθμό, η FREZYDERM πίεσε για αιφνιδιασμούς και το σκορ ήταν 5 – 11 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια το παιχνίδι σε περισσότερες σετ επιθέσεις, κάτι που αργά αλλά σταθερά ευνόησε τους φιλοξενούμενους οι οποίοι ανέβασαν την διαφορά σε 3 κατοχές αλλά η περίοδος έκλεισε με σκορ 11 – 17.

Στο 2ο Δεκάλεπτο και πάλι η INTERSPORT με καλή παραγωγή από την γραμμή των 3 πόντων ανέβασε την διαφορά σε διψήφια επίπεδα αλλά μετά τα πρώτα 2 λεπτά η FREZYDERM με διαδοχικές λύσεις από αιφνιδιασμούς και στο transition μείωσε σε 19 – 22 στα μισά της περιόδου. Στην πορεία οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να επιβάλουν γρήγορο παιχνίδι, με τους παίκτες και από τις δύο πλευρές να παίζουν καλό και καθαρό μπάσκετ και με buzzer beater τρίποντο του Μπέλλου Κ. το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 27 – 32.

Τόσο στο 3ο όσο και στο 4ο Δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της INTERSPORT να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά δεν κατάφεραν να κοντρολάρουν τον ρυθμό του αγώνα και οι παίκτες της FREZYDERM επιβάλοντας γρήγορο παιχνίδι κατάφεραν στο 2ο μισό της 3ης περιόδου να πάρουν διαφορά 2 κατοχών την οποία και διατήρησαν έως το τέλος παίρνοντας τελικά την Πρόκριση.

Διαιτητές: Μπούκας, Πετράκης