57 - 65

02/12/2015 21:15 League A 15/16 40'

Grant Thornton923111457
Eurobank191819965

Σε έναν αγώνα μεταξύ της GRANT THORNTON (η οποία αγωνίστηκε με πολλές απουσίες) και της UNION EUROBANK, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 57-65.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με σαφώς περισσότερη ενέργεια και με καλές άμυνες και ρυθμό επιθετικά κατάφεραν αργά αλλά σταθερά να κτίσουν μία διαφορά η οποία στο τέλος της περιόδου ήταν 10 πόντους και το σκορ να είναι 9-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Eurobank ξεκίνησε με ένα εύστοχο σουτ 3 πόντων και ανέβασε την διαφορά με το καλημέρα στους 13, αλλά κάπου εκεί ξεκίνησε το comeback της Grant Thornton, η οποία αντέδρασε και βγάζοντας ενέργεια στην άμυνα, σταμάτησε το run του αντιπάλου, ενώ στο επιθετικό κομμάτι αργά αλλά σταθερά άρχισε να βρίσκει ρυθμό. Το αποτέλεσμα ήταν οι γηπεδούχοι να καταφέρουν και να ψαλιδίσουν την διαφορά με το σκορ ημιχρόνου να είναι 32-37.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Eurobank ανέβασαν πάλι ταχύτητα και βρίσκοντας πάλι την συγκέντρωση τους επιθετικά και ανέβασαν εκ νέου την διαφορά στους +10 πόντους, με την τρίτη περίοδο να κλείνει με σκορ 43-56. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες της Grant Thornton, έδειξαν μαχητικότητα, δεν άφησαν την ψαλίδα να ανοίξει, αλλά τα σημάδια κούρασης ήταν εμφανή και δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν τους αντιπάλους τους, οι οποίοι και τελικά πήραν την νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σταθόπουλος Β. με 14(2) και Κοντογιάννης Α. με 14(1), ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Κοντοπάνος Σ. με 17 και Μυλωνάς Ν. με 16(4) πόντους αντίστοιχα.