25/11/2015 19:30 League C1 15/16 40'

Team1234OTT
Hewlett Packard Enterprise615515243
Novibet10710111048

Σε έναν αγώνα μεταξύ της HEWLETT PACKARD και της NOVIBET, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη στην παράταση με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 43-48.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες μπήκαν νευρικές στον αγωνιστικό χώρο με το σκορ σε χαμηλά επίπεδα, αλλά και τους δύο να είναι κοντά και με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν μία διαφορά 1-2 κατοχών. Σκορ περιόδου 6-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι κύλησε στο ίδιο τέμπο, με την Novibet να διατηρεί μία μικρή διαφορά έως τα μισά της περιόδου όπου η HP κατάφερε και ισοφάρισε και πέρασε μπροστά με μία διαφορά 1-2 κατοχών και το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 18-17.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ρυθμός του παιχνιδιού παρέμεινε ο ίδιος, με καλές άμυνες αλλά χαμηλό σκορ και τους φιλοξενούμενους να επανακτούν το προβάδισμα με το σκορ περιόδου να είναι 23-27. Στο τέταρτο δεκάλεπτο το τέμπο βελτιώθηκε ελαφρώς, όπως και η επιθετική παραγωγή των 2 ομάδων, οι οποίες πήγαιναν κυριολεκτικά neck το neck, έως το τελευταίο λεπτό όπου η Novibet πήρε μία διαφορά 3 πόντων, αλλά η HP με εύστοχο τρίποντο του Παπακωνσταντίνου Δ. ισοφάρισε και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση!

Στην παράταση από το πρώτο λεπτό η ομάδα της Novibet μπήκε με περισσότερη ενέργεια από την HP, και γρήγορα πήρε μία διαφορά 5 πόντων την οποία και διατήρησε έως το τέλος του παιχνιδιού.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παπακωνσταντίνου Δ. με 16(3) και Κανελλόπουλος Χ. με 8, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Τζαννής Θ. με 19(4) και Γρίβας Ι. με 10 πόντους αντίστοιχα.