48 - 35

03/03/2024 18:30 Commercial League D 23/24 13 40'

Intracom Telecom1206161448
Openbet0613041235

Την ένατη σερί νίκη της πέτυχε η ομάδα INTRACOM κερδίζοντας με 48-35 την ομάδα της OPENBET. Έτσι με ρεκόρ 9-1 καλπάζει προς  την κορυφή της Commercial League D. Η OPENBET από την άλλη με ρεκόρ 6-5 συνεχίζει τον αγώνα της για την τετράδα.

Δύο διαφορετικά δεκάλεπτα είχαμε στο πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο άνηκε στην ομάδα της  INTRACOM, η οποία πήρα τα ηνία στο σκορ από την αρχή με ένα εντυπωσιακό 9-0, με την OPENBET να αργεί να μπει στο πνεύμα του αγώνα. Τελικά χάρη στην καλή της άμυνα βρέθηκε μόνο 6 πόντους πίσω (12-6).

Το δεύτερο δεκάλεπτο όμως ήταν τελείως διαφορετικό. Η INTRACOM μπορεί στην αρχή να πήγε ξανά τη διαφορά στο +9 (18-9), όμως η OPENBET αρχικά με ευστοχία από τη γραμμή των βολών και στο τέλος με ένα τρίποντο του Νιαρχάκου έκανε ένα 0-10 περνώντας μπροστά στο ημίχρονο με 18-19!

Η INTRACOM έβγαλε τρομερή αντίδραση στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, μπαίνοντας συγκεντρωμένη στο παρκέ και υποχρεώνοντας τους αντιπάλους τους να μείνουν χωρίς πόντο για 7.30 λεπτά. Το εντυπωσιακό 16-4 του τρίτου δεκαλέπτου έφερε για τα καλά σε θέση οδηγού την INTRACOM.

Η διαφορά έφτασε τους 18 πόντους με νέο σερί 7-0 για την INTRACOM  (41-23) κλειδώνοντας οριστικά τη νίκη, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτών της OPENBET.

MVP του αγώνα ο εντυπωσιακός Τασούλας με 23 πόντους και 19 ριμπάουντ, ήταν πραγματικά ασταμάτητος. Κοντώσης και Χάβος ακολούθησαν σε απόδοση. Σαντέκ και Μπλάντας οι καλύτεροι για την OPENBET.

Μπιρμπάκος Παναγιώτης (Παίκτης Intracom Telecom)