18/12/2019 22:00 Commercial League A 19/20 4 40'

Intralot712171248
AVIN1111181858

Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίων
Σάμου 21, Μαρούσι 151 26, Ελλάδα

Για τον Α’ όμιλο της Commercial League A η ομάδα της INTRALOT υποδέχθηκε την ομάδα της ΑVIN που πήρε μία ακόμα νίκη με σκόρ 48-58.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αρχικά με σκόρ 2-7 ενώ η περίοδος έληξε 7-11.

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την αποδοσή τους στην επίθεση και ισοφάρησαν 13-13 αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να προηγηθούν με σκόρ 19-22.

Στην τρίτη περίοδο η παραγωγικότητα των δύο ομάδων αυξήθηκε και οι γηπεδούχοι κρατήθηκαν σε απόσταση αναπνοής με την περίοδο να ολοκληρώνεται με σκόρ 36-40 αλλά οι φιλοξενούμενοι πετυχαίνοντας 18 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν άφησαν περιθώριο στους γηπεδούχους και πήραν το ρόζ φύλλο με σκόρ 48-58.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μπιτάρ που έκανε double double με 10 πόντους & 11 ριμπάουντ και ο Ντελάλης με 14 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Μαργέτης με 20 πόντους και Παπαγεωργίου Γ. που έκανε double double με 17 (3) πόντους & 10 ριμπάουντ, που πέτυχαν μαζί τους 37 από τους 58 πόντους της ομάδας τους.

Διαιτητές: Καλογριάς, Μακρής