Intralot vs Real Consulting SA

39 - 55

17/12/2023 20:00 Commercial League B 23/24 6 40'

Στον Αγώνα της 6ης Αγωνιστικής μεταξύ της INTRALOT και της REAL CONSULTING οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 39-55.

Στο 1ο Δεκάλεπτο η ομάδα της Intralot έκανε πολλά λαθη χωρίς να καταφέρει να σκοράρει στα 3 πρώτα λεπτά του αγώνα. Αντιθέτως η αντίπαλη ομάδα ξεκίνησε πιο δυναμικά αλλά το σκορ ήταν χαμηλό 3-10 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια η δεύτερη ομάδα κατάφερε να αυξήσει την διαφορά παρ’ότι έκανε πολλά φάουλ , μείωσε αλλά δεν ήταν αρκετο καθως η περιοδος έληξε 9-18 υπερ της δεύτερης ομάδας.

Στο 2ο Δεκάλεπτο τα πράγματα κάπως άλλαξαν με την πρώτη ομάδα να κάνει ένα σερι 5-0 παίζοντας κλειστή άμυνα και να πιέζουν την αντίπαλη ομάδα , όμως η δευτερη ομάδα δεν άφησε πολλά περιθώρια και στα μισα της περιοδου το σκορ ηταν 14-24. Στο υπόλοιπο της περιόδου ένα παρόμοιο σερι ήρθε από την δεύτερη ομαδα (0-8) και παρ’όλο το σερι κατάφερε να μεγαλώσει ακόμα την διαφορά με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 19-32.

Στο 3ο Δεκάλεπτο η πρώτη ομάδα προσπαθούσε να μειώσει το σκορ , έπαιζε με σκληρές άμυνες , όμως η δευτερη ομάδα δεν άφηνε καθόλου περιθώρια και το σκορ ήταν 25-35 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία συνέχιζε η πρώτη ομάδα τις σκληρές άμυνες κατάφερε να μειώσει ,όμως υπήρχαν πολλές αστοχίες και δεν μπορούσαν να σκοράρουν για τρία λεπτά με την περίοδο να κλείνει με σκορ 30-40.

Στο 4ο Δεκάλεπτο η πρώτη ομάδα πέρασε σε οργανωτικές επιθέσεις , πίεζε αρκετά την αντιπαλό της όμως δεν κατάφερε να μειώσει και το σκορ ήταν 31-50 με 5 λεπτά για λήξη. Στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα η δευτερη ομάδα φάνηκε πιο δυνατή σε όλο το ματς και έτσι κατάφερε να εξασφαλίσει την νικη της με σκορ 39-55.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Ντελαλής Νίκος με 13 πόντους και με τον Χουλιαρόπουλος Ιωάννης σημειώνοντας 7 πόντους και 10 ριμπάουντ ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Τζαγκαράκης Δημήτριος με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ και τον Κανλή Ιωάννη σημειώνοντας 10 πόντους.

Μητρόπουλος Αλκιβιάδης (Παίκτης Intralot)

Μπόμπορης Χρήστος (Παίκτης Real Consulting)