Intralot51751643
Topcut Modiano507218

Seven Sports Club
Agiou Athanasiou 58, Pallini 153 51, Greece

Στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής μεταξύ της Intralot και της Topcut Mediano οι πρώτοι/τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 43-18.

Στην αρχή του αγώνα, οι παίκτες των γηπεδούχων επιστράτευσαν άμυνα ζώνης ενώ οι αντίπαλοι τους, οι γηπεδούχοι με man to man για την διεκδίκηση της νίκης. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν τον αγώνα με σερί 5 πόντων για να δεχτούν απάντηση  και το σκορ ήταν 2-5 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, οι παίκτες έπαιξαν σκληρή άμυνα και προκαλούσαν την αντίπαλη αστοχία με την περίοδο να κλείνει με σκορ 5-9.

Στο 2ο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και με γρήγορο ρυθμό και σκορ από αιφνιδιασμούς και καλύτερη άμυνα κράτησαν στο Ο τους αντιπάλους τους και το σκορ ήταν 12-9 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι παίκτες της Topcut Mediano αδυνατούσαν να σκοράρουν στο ημίχρονο και δέχτηκαν σερί 17 πόντων  να με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 22-9.

Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, οι ομάδες εμφανίστηκαν νωθρές με χαμηλό και ισορροπημένο σκορ που κράτησε το status του αγώνα σταθερό και ήταν 25-11 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να ανεβάζουν τον επιθετικό τους ρυθμό και κατάφεραν έστω και σε μικρό βαθμό να μειώσουν τη διαφορά με την περίοδο να κλείνει με σκορ 27-16.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι παίκτες της Intralot με σερί 8 πόντων κλείδωσαν τον αγώνα για λογαριασμό τους και το σκορ ήταν 35-16 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, το μόνο σκορ που βρήκαν οι φιλοξενούμενοι ήταν μέσω 2 βολών που τους απέκλεισαν από δημιουργία της οποιασδήποτε συγκίνησης με τον αγώνα να λήγει με σκορ 42-18.