72 - 29

11/02/2016 20:00 League B2 15/16 40'

Esa Security2018221272
Loreal8104729

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της ISS και της Loreal (η οποία αγωνίστηκε με 6 μόλις παίκτες), οι γηπεδούχοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 72 – 29.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2–3. Στο επιθετικό κομμάτι οι γηπεδούχοι με περισσότερη ενέργεια από την αρχή, έβγαλαν άμυνες, τις μετέτρεψαν σε αιφνιδιασμούς και πήραν μια διαφορά 2 κατοχών, αλλά με τη Loreal να αντιδρά και με ένα run 5–0 πέρασε μπροστά με τις δύο ομάδες να είναι συγκεντρωμένες, να έχουν καλά πατήματα και το σκορ στα μισά της περιόδου να είναι 10 – 8. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον ρυθμό του αγώνα και ξαναπήραν μια διαφορά 2 κατοχών με τους αντιπάλους να αρχίζουν να έχουν επιθετικά προβλήματα και η περίοδος να κλείνει με σκορ 20 – 8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο και πάλι οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, είχαν καλές άμυνες και πίεσαν για αιφνιδιασμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι χωρίς συγκέντρωση επιθετικά και με κακό spacing είδαν τη διαφορά να ανεβαίνει στους 14 πόντους και το σκορ στα πρώτα 4 λεπτά να είναι 26 – 9. Στο υπόλοιπο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με τη Loreal να βελτιώνεται ελαφρώς επιθετικά αλλά να μην μπορεί να σταματήσει αμυντικά τους αντιπάλους της με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με σκορ 38 – 18.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι στο ίδιο ρυθμό με την ISSνα είχε σαφώς περισσότερες επιθετικές λύσεις, την Loreal να δείχνει μαχητικότητα αλλά παρόλα αυτά η διαφορά να αυξάνεται με το σκορ στο τέλος της περιόδου να είναι 60 – 22. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στο ρυθμό του παιχνιδιού με τους παίκτες της Loreal να δείχνουν σημάδια κόπωσης, τους παίκτες της ISS να παραμένουν σοβαροί και η ομάδα τους να παίρνει τελικά τη νίκη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παληός Χ. με 27 (4) και Κανάκης Α. με 13, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Γεωργούλας Σ. με 22 (2) και Ματέλλας Γ. με 4 πόντους αντίστοιχα.