61 - 87

24/11/2023 20:30 Shipping League B 23/24 3 40'

M/Maritime1710142061
Danaos2429171787

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της M/Maritime και της Danaos, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 61-87.

Στο 1o Δεκάλεπτο από την αρχή το παιχνίδι σε οργανωμένες επιθέσεις αλλά είχαν βιαστικές τελικές επιλογές, τα ποσοστά ήταν χαμηλά και το σκορ 4-9 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια παρόλα αυτά οι παίκτες και από τις δύο πλευρές λύθηκαν επιθετικά, βρήκαν λύσεις και από την γραμμή των 3 πόντων αλλά το γρήγορο παιχνίδι άρχισε να ευνοεί τους φιλοξενούμενους. με την περίοδο να κλείνει με σκορ 17-24

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων οι οποίες έπαιξαν πολύ ωραίο και καθαρό μπάσκετ, με τους παίκτες της M/Maritime να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της τελευταίας περιόδου αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και οι παίκτες της Danaos με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γλυκόπουλο Ε. (με 8 τρίποντα!) διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.