52 - 35

27/01/2020 19:30 Super League A 19/20 7 40'

Moore18199652
Loreal9118735

Στον αγώνα της 7ης αγωνιστικής μεταξύ της Moore και της Loreal, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 52-35.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες σε άμυνες man to man , επέλεξαν γρήγορο μπάσκετ και επιθέσεις, με τα ποσοστά όμως να είναι χαμηλά και το σκορ 6-2 στα πρώτα πέντε λεπτά. Στη συνέχεια της περιόδου η Moore άρχισε να ευνοείται από το γρήγορο παιχνίδι και με πρωταγωνιστές τους Κολοκοτρώνη Γ. και Ανδρόνικο Ε. πήρε διαφορά τριών κατοχών και έκλεισε την  περίοδο με σκορ 18-9.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων με την Loreal να δείχνει διάθεση και μαχητικότητα μέχρι το τέλος αλλά παράλληλα να παρουσιάζει εμφανή σημάδια κόπωσης σε αντίθεση με τους παίχτες της Moore οι οποίοι εκτόξευσαν από νωρίς στο δεύτερο δεκάλεπτο τη διαφορά σε 20 πόντους και διατηρώντας εώς το τέλος μια διαφορά ασφαλείας έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Σπυρλιδάκης