08/11/2018 21:00 Super League B 18/19 2 40'

Motor Oil139131954
OTE Cosmote1412161759

Leof. El. Venizelou 1-11, Nea Penteli 152 36, Greece

Ροζ φύλλο αγώνα για τον ΟΤΕ-COSMOTE  του coach Κατσαίτη που επικράτησε της MOTOR OIL με 54-59 το βράδυ της Πέμπτης στο κλειστό της Ν.Πεντέλης.Το ματς ξεκίνησε κάπως νευρικά για τις 2 ομάδες και με τον Γιαννόπουλο κυρίως από τους τυπικά γηπεδούχος να είναι πολύ άστοχος και να μην δίνει τις αναμενόμενες βοήθειες στο σκοράρισμα στην ομάδα του η ομάδα της cosmote βρήκε σκορ από Δήμα και Λεμονιά` οι οποίοι με 6 κ 8 πόντους αντίστοιχα έδωσαν προβάδισμα 1 πόντου με 13-14 στην ομάδα τους.Ο Καρλατήρας έδωσε ενέργεια στην ομάδα της motor oil αλλά ο Διονυσόπουλος για ένα σατανικό λόγο έμενε συνέχεια ελεύθερος και τιμωρούσε τους αντιπάλους του και με 10 δικούς του πόντους έστειλε την ομάδα του προηγούμενη στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με 22-26.Η cosmote δεν έδειχνε να απειλείται και σιγά σιγά έστειλε την διαφορά στο +8,28-36 δείχνοντας πιο σοβαρή και πιο αποφασισμένη για την νίκη.Η Motor Oil με τον Γιαννόπουλο που αρέσκεται στο γρήγορο παιχνίδι βρήκε πόντους στο ανοιχτό γήπεδο και κατάφερε να μειώσει στους 3,33-36 με την περίοδο τελικά να κλείνει στο 35-42.Με σερί 8-0 η cosmote έστειλε τη διαφορά στο +15,35-50,που ήταν και η μέγιστη τιμή της στο ματς αλλά η Motor Oil,εκμεταλλευόμενη την απουσία από το παρκέ του Δήμα, με πρωταγωνιστή τον Μαργέτη που ήταν εκπληκτικός πετυχαίνοντας 29π. έστειλε τη διαφορά σε μονοψήφια επίπεδα και παιχνίδι 2 κατοχών,50-56.Η τελευταία ευκαιρία της Motor Oil να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από το ματς σταμάτησε με το μπλοκ του Καψή ,λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα και το τελικό 54-59 διαμορφώθηκε με βολές.Η Cosmote ήταν καλύτερη καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα,δεν έχασε στιγμή το προβάδισμα και δίκαια έφτασε στην επικράτηση.

Διαιτητές:Αναστασίου,Κονταράτος

Δηλώσεις παικτών-προπονητών ομάδων:

Κατσαίτης Γ. (προπονητής OTE-COSMOTE) : “Για εμάς ήταν το πρώτο θετικό αποτέλεσμα στη σεζόν,δεν κάναμε την εμφάνιση που θα θέλαμε,κάναμε πολλά λάθη και δεν διαχειριστήκαμε σωστά την πίεση των αντιπάλων κατά τη διάρκεια του ματς.Κρατάμε μόνο το αποτέλεσμα και κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι.Συγχαρητήρια και στους αντιπάλους.”

Γιαννόπουλος Π.(παίκτης Motor Oil) : “Ήταν ένα πολύ δυνατό ματς. Νομίζω ότι κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Δεν μας πήγαν καθόλου καλά τα σουτ. Ελπίζω ότι στην πορεία θα βρούμε καλύτερο ρυθμό. Καλή συνέχεια στους αντιπάλους μας”