32 - 56

08/11/2021 21:00 Commercial League A 21/22 2 0'

MR Healthtech51041332
Cosmote e-Value161814856

Στον Αγώνα της 2ης  Αγωνιστικής μεταξύ της MRHEALTHECH και της COSMOTE E-VALUE οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 32-56.

Από το ξεκίνημα του αγώνα άρχισαν να υπάρχουν ενδείξεις πως οι φιλοξενούμενοι ήρθαν για να φύγουν νικητές τρέχοντας ένα σερί 12 πόντων (0-12) μόλις από τα πρώτα λεπτά της πρώτης περιόδου. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αποτυπώσουν στο παρκέ τον καλό αγωνιστικό τους πρόσωπο  ούτε επιθετικά (κάνοντας αρκετά λάθη) αλλά ούτε και αμυντικά (μην μπορώντας να σταματήσουν τις επιθέσεις των φιλοξενούμενων) κλείνοντας την περίοδο με σκορ 5-16.

Στο 2ο Δεκάλεπτο αμυντικά και οι δύο ομάδες επέλεξαν την άμυνα ζώνης κάτι που αναμενόμενα έφερε καταιγισμό του παιχνιδιού από σουτ τριών πόντων που άλλα βρήκαν το στόχο και άλλα όχι. Παρά την προσπάθεια των παικτών της  MRHEALTHECH να μειώσουν την διαφορά (κάτι που πέτυχαν για μερικά λεπτά) , εμφάνισαν έντονα σημάδια κόπωσης γεγονός που μεγάλωσε ακόμα περισσότερο την διαφορά αποχωρώντας για τα αποδυτήρια με σχεδόν double score υπερ. των φιλοξενούμενων 15-34.

Επιστρέφοντας από τα αποδυτήρια δεν είδαμε κάποια ουσιαστική αλλαγή στις ισορροπίες του παιχνιδιού. Οι παίκτες της MRHEALTHECH έδειξαν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της τελευταίας περιόδου (13-8) αλλά και οι παίκτες της COSMOTE E-VALUE συνέχισαν να έχουν καθαρό μυαλό και παίζοντας οργανωμένα κατάφεραν να κυριαρχήσουν το παιχνίδι με τελικό σκορ 32-56.

Διαιτητές: Χρηστίδης, Τσαούση