22/02/2018 21:30 Super League A 17/18 40'

Museum BC713171047
Intersport1722201877

Leof. Kon/nou Karamanli 117, Acharnes 136 72, Greece

Στον Αγώνα μεταξύ της MUSEUM (η οποία αγωνίστηκε με 5 μόλις παίκτες) και της INTERSPORT, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 47 – 77.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης 2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις, με τους φιλοξενούμενους όμως με 2 σερί τρίποντα να παίρνουν αμέσως προβάδισμα 2 κατοχών, οι αντίπαλοι τους δεν βρήκαν λύσεις απέναντι στην ζώνη και το σκορ ήταν 1 – 10 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια η INTERSPORT συνέχισε να εχει πολύ καλό spacing, κυκλοφορία της μπάλας και παραγωγή από assist, σε αντίθεση με την MUSEUM η οποία συνεχίσε να αντιμετωπίζει πρόβλημα απέναντι σε οργανωμένη άμυνα αλλά αρχίσε να βρίσκει λύσεις σε αιφνιδιασμούς και η περίοδος έκλεισε με σκορ 7 – 17.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, ελεύθερο και χωρίς σκοπιμοτητες μπάσκετ, με τους παίκτες της MUSEUM να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά και οι παίκτες της INTERSPORT διατήρησαν τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα καθώς και μία διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Αυγερινός, Παπαχρήστου