49 - 85

15/02/2024 20:30 Shipping League 23/24 12 40'

Navarino911161249
Kyklades Maritime2412262385

Όπως και στον αγώνα του πρώτου γύρου έτσι και στου δεύτερου η ομάδα της KYKLADES MARITIME πήρε μια πολύ εύκολη νίκη επί της ομάδας του NAVARINO με το τελικό 49-85 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις, με τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων να είναι πολύ μεγάλη, ειδικά από τη στιγμή που η NAVARINO παρουσιάστηκε στον αγώνα με μόλις 6 παίκτες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η KYKLADES MARITIME  μπήκε πολύ δυνατά με σκοπό να καθαρίσει τον αγώνα από νωρίς. Με κυριαρχία μέσα στο καλάθι, καλή κυκλοφορία και ένταση στην άμυνα της η KYKLADES MARITIME πήρε εξ αρχής μεγάλη διαφορά (9-24) με τη NAVARINO να μην μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό των αντιπάλων της.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η NAVARINO ήταν πιο ανταγωνιστική, έβγαλε κάποιες καλές επιθέσεις, ενώ και το rotation για της KYKLADES MARITIME δεν της επέτρεψε να παραμείνει στα πιο υψηλά επίπεδα απόδοσης, με τη διαφορά να μη μεγαλώνει για το 20-36 του ημιχρόνου.

Στη συνέχεια όμως η KYKLADES MARITIME συνέχισε να κυριαρχεί, η NAVARINO έκανε φιλότιμες προσπάθειες, όμως δεν μπόρεσε να φανεί απειλητική με το τελικό σκορ να έρχεται δίκαια και φυσιολογικά.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Ανδρεάδης, Πιέρρος, Σωτηρίου και Ζαχαρόπουλος , με τον τελευταίο να είναι και ο MVP της αναμέτρησης. Ο Βουγιούκας με διαφορά ο καλύτερος για τη NAVARINO με 29 πόντους και 14 ριμπάουντ.