47 - 69

01/12/2015 22:00 League C2 15/16 40'

Raging Bulls151381147
Accenture2111181969

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της NAVIOS (η οποία αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες) και της ACCENTURE, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 47-69.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Navios ξεκίνησε με άμυνα man, ενώ η Accenture με άμυνα ζώνης 2-3. Στο επιθετικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με περισσότερη ενέργεια και πίεσαν για αιφνιδιασμούς και επιθέσεις στο transition σε κάθε ευκαιρία, αλλά στο σετ απέναντι στην ζώνη δεν είχαν την απαραίτητη υπομονή. Η Navios από την άλλη πλευρά στις σετ επιθέσεις της βασίζονταν κυρίως σε picks στην μπάλα και isolations του Μαρκογιαννάκη Α. Σκορ περιόδου 15-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Accenture μπήκε πιο συγκεντρωμένη, με μεγαλύτερη υπομονή και καλύτερες τελικές επιλογές άρχισε να βρίσκει ρυθμό και λύσεις απέναντι στην ζώνη, ενώ η Navios συνέχισε να βασίζεται στην επιθετική παραγωγή του Μαρκογιαννάκη Α. Το δεύτερο μισό της περιόδου χαρακτηρίστηκε από πολλά αβίαστα λάθη και από τις 2 ομάδες με το σκορ ημιχρόνου να κλείνει στο 25-32.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι κύλησε στο ίδιο τέμπο με την διαφορά αργά αλλά σταθερά να αυξάνεται και στο 6:00” να φτάνει σε διψήφια επίπεδα, ενώ στο δεύτερο μισό της περιόδου οι φιλοξενούμενοι άλλαξαν την άμυνα τους σε press με αποτέλεσμα η περίοδος να κλείσει με σκορ 36-50.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Navios αντέδρασε μπαίνοντας στον αγωνιστικό χώρο με ενέργεια και με συνεχόμενες καλές άμυνες και αιφνιδιασμούς έκανε ένα run 8-0 και στο 8:00” μείωσε σε 2 κατοχές με το σκορ να είναι 44-50. Η Accenture αντέδρασε με καλύτερες επιθετικές επιλογές και προσαρμόζοντας την άμυνα στον Μαρκογιαννάκη Α., κατάφερε και σταμάτησε το run, δεν επέτρεψε να πέσει η διαφορά κάτω από 6 πόντους και στο δεύτερο μισό της περιόδου εκμεταλλεύτηκε την κούραση των αντιπάλων και μεγάλωσε την διαφορά παίρνοντας μια άνετη νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μαρκογιαννάκης Α. με 34(3) και Ρήγκος Β. με 8, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κλεφτογιάννης Α. με 20(2) και Καμπουράκης Μ. με 11(1) πόντους αντίστοιχα.