36 - 62

25/11/2015 21:30 League C2 15/16 40'

Raging Bulls81171036
Costamare1613151862

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της NAVIOS SHIP MANAGEMENT και της COSTAMARE S.A., οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 36-62.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι 2 ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2-3. Στο επιθετικό κομμάτι και οι 2 ομάδες πίεσαν από την αρχή για αιφνιδιασμούς σε κάθε ευκαιρία. Η Costamare στις σετ επιθέσεις έδειξε υπομονή και με ποσταρίσματα και drives σημάδεψε το ζωγραφιστό των αντιπάλων. Η Navios από την άλλη πλευρά δεν είχε υπομονή και είχε βιαστικές τελικές επιλογές στο σετ με αποτέλεσμα η περίοδος να κλείσει με σκορ 8-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι και με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, μεγάλες επιθέσεις και εύστοχα τρίποντα κατάφεραν και έκαναν ένα run 10-0 περνώντας μπροστά στο σκορ 18-16 στο 6:26”! Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν γυρνώντας την άμυνα τους σε man και βγάζοντας συνεχόμενες άμυνες και αιφνιδιασμούς ξανάχτισαν την διαφορά με το σκορ ημιχρόνου να είναι 19-29.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο, με την Navios να συνεχίζει να μην βρίσκει λύσεις στις σετ επιθέσεις και την Costamare να βγάζει συνεχώς άμυνες και να τις μετατρέπει σε αιφνιδιασμούς και εύκολα καλάθια. Το αποτέλεσμα ήταν να διαφορά συνεχώς να αυξάνεται, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μία άνετη νίκη,

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Γιαννόπουλος Γεώργιος με 19 και Κωνσταντάτος Χριστόφορος με 9(1), ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Ξαγοράρης Βαγγέλης με 12(2) και Σαμαρίδης Γεώργιος με 12(2) πόντους αντίστοιχα.