57 - 61

29/11/2023 20:15 Super League 23/24 4 40'

Novibet1312161657
Entersoft1216161761

Στο παιχνίδι της 4ης Αγωνιστικής μεταξύ της Novibet και της Entersoft, οι φιλοξενούμενοι πήραν μία δύσκολη νίκη με σκορ 57-61.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δυο ομάδες επέλεξαν άμυνα ζώνης, με το ρυθμό του παιχνιδιού να είναι γρήγορος και τους γηπεδούχους να είναι πιο εύστοχοι στα πρώτα 5 λεπτά με το σκορ να βρίσκεται στο 10-6. Η ομάδα της Entersoft βρήκε την απάντηση – κυρίως με ατομικές προσπάθειες – μειώνοντας την διαφορά σε 13-12.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το status του αγώνα παρέμενε ίδιο, με τον ρυθμό να είναι γρήγορος και τις ομάδες να βρίσκονται πολύ κοντά στο σκορ καθ’ όλη την διάρκεια της περιόδου. Οι φιλοξενούμενοι ήταν λίγο πιο εύστοχοι, και με αντεπιθέσεις στο ανοιχτό γήπεδο βρήκαν εύκολους πόντους, και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 25-28.

Στο 3ο Δεκάλεπτο η ομάδα της Novibet με αφετηρία την καλή της άμυνα, βρήκε λύσεις στην επίθεση, κάνοντας το σκορ αρχικά 36-32 με δυο σερί τρίποντα του Ριγόπουλου Π. Στην συνέχεια όμως η απάντηση ήρθε απο την Entersoft, που με επιμέρους σκορ 2-6 προηγήθηκε και πάλι, με το σκορ του δεκαλέπτου να διαμορφώνεται σε 41-44.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό θρίλερ, με τις δυο ομάδες να πιέζουν πολύ στην άμυνα και να βρίσκονται πολύ κοντά στο σκορ στα πρώτα 5 λεπτά (49-52). Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν κάποιες λύσεις κυρίως με οργανωμένες επιθέσεις, που τους έδωσαν και την ευκαιρία να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα, και τελικό σκορ 57-61.